Okénko deskových her 1

OKÉNKO DESKOVÝCH HER -> DIVUKRAJ:

Nový rok začíná… Podél proudu řeky a mechem pokrytých strání, pod korunami vysokých stromů leží Divukraj. V něm spokojeně žije národ lesních tvorů. Již od dob slavného dobrodruha Křovína Chvůstka, jenž před dávnými časy toto skryté království objevil, zde tato společnost pod větvemi Prastromu žije a vzkvétá. Uběhlo již mnoho let a nastal čas, aby byla založena nová města na nových územích. Ty vedeš jednu ze skupin, která má za úkol město vystavět. Musíte postavit mnoho budov, setkat se s barvitými obyvateli a být svědky četných událostí – bude to náročný rok. Stihnete vše dokončit, než napadne první sníh? Nechte se vtáhnout překrásným světem Divukraje – kdo do něj jednou vstoupí, již nikdy nebude chtít odejít.

Ve strategické deskové hře Divukraj budou hráči posílat své zvířecí pomocníky na různá místa na herním plánu, aby získali suroviny. Suroviny budou používat k vykládání karet před sebe, čímž budou budovat své vlastní lesní město.

Hra je určena pro 2-4 hráče starší 13ti let a trvá přibližně 90 minut ve 3 hráčích. Je nádherně zpracovaná a herně neuvěřitelně příjemná, ač přináší mnoho těžkých rozhodnutí. Hru bychom doporučili spíše přemýšlivějším hráčům.

Hru lze běžně koupit v obchodech s hrami a v jejich eshopech:
Planeta her, Svět deskových her, Svět her, Ráj deskovek, Tlama games a podobně

Užitečné odkazy: https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/divukraj-7608/
Videonávod: https://www.youtube.com/watch?v=PmQLZelEZlY&feature=emb_logo