Okénko deskových her 3

OKÉNKO DESKOVÝCH HER -> KARTOGRAFOVÉ:
Královna Gimnaxa vysílá své nejlepší kartografy, aby pro ni zmapovali severní území království Nalos. Neochvějní průzkumníci mají rok na to, aby probádali rozlehlou zemi a vytyčili nové pozemky podle královniných výnosů. Pokud uspějí, odměnou jim bude čest a sláva, musí však čelit různým nebezpe
ím Drsná krajina jim nebude jedinou překážkou – žijí zde hordy Gobrů či nelítostných Dragulů. Zvládnou kartografové svůj úkol?
Kartografové jsou rychlou hrou ze světa Hrdiny v kostce. Hráči otá
í karty a zakreslují do své mapky území, které je na nich zobrazeno. Patří do rodiny roll and write her (tedy hoď a zapiš) – tady spíše flip and write (otoč a zapiš). Hra je zasazena do fantasy prostředí a budujete každý svou zemi. Ve hře se vždy nalosuje náhodně 4 bodovací karty, které určují úkoly, jež mají hráči při zakreslování plnit. Vtipné je, že při otáčení karet s územími lze otočit i kartu s útokem goblinů či jiných potvůrek. Svoji mapu potom musíte dát sousedovi a ten vám do ní zakreslí daný tvar představující potvory.
Hra je určena pro neomezený počet hráčů (je dobré, když se vejdou ke stolu:) od 10 let, herní doba se pohybuje kolem 45 minut a má neomezenou znovuhratelnost.
Hru lze běžně koupit v obchodech s hrami a v jejich e-shopech:
Planeta her, Svět deskových her, Svět her, Ráj deskovek, Tlama games a podobně