Okénko deskových her 4

OKÉNKO DESKOVÝCH HER -> NEMESIS:

Začlo to jak už tolikrát předtím – vzbudili jsme se uprostřed lodi ve studený mlze Hibernatoria. Naše mozky taky zastírala mlha jako pokaždý těsně po hibernaci a nadsvětelným cestování. Pamatovali jsme si svý jména a pár dalších základních údajů, ale nevěděli jsme, kde jsme a co tu pohledáváme. Jen matně jsme si vybavovali, jak tahle loď vlastně vypadá – někde na zádi měla tři motory a někde na přídi ovládací můstek. Díky základnímu astronautskýmu výcviku jsme si i vybavovali standardní pozici dvou únikovejch modulů, kdyby se něco DOOPRAVDY zvrtlo. Zbytek vzpomínek se nám slil do jedné rozmazané šmouhy. Tentokrát však nebyla amnézie náš hlavní problém. Jeden ze spolucestujících ležel v hibernační komoře s obrovskou dírou v hrudníku a všude blikaly nouzový majáky.
Nemesis je semikooperativní hra, v níž se budou hráči v roli jednotlivých členů posádky snažit přežít na kosmické lodi infiltrované nepřátelskými mimozemskými organismy. Aby vyhráli, musí splnit jeden ze dvou osobních tajných úkolů, které jim budou na začátku partie přiděleny. Budou čelit mnoha překážkám: hordám vetřelců (jak tyto mimozemské organismy označil palubní počítač), špatnému technickému stavu lodi, krutému osudu a občas i ostatním členům posádky. V některých chvílích může být výhodné s ostatními spolupracovat, ale protože jejich úkoly mohou být v rozporu s hráčovými, bude nakonec důležité jen to, jak splnil svůj vlastní úkol.
Hra je velmi atmosférická a nesmírně napínavá, cítíte se opravdu jako na palubě kosmické lodi ve filmu vetřelec. Nevíte, kterým vašim spoluhráčům věřit: opravil opravdu mechanik motory tak, aby nevybuchly, až loď skočí do hyperprostoru? Nastavil kapitán kurz na planetu Zemi? To, že před vámi a vetřelcem někdo zavřel dveře, bylo skutečně pouze za účelem nerozšíření požáru? Právě tyto momenty okořeněné neustálou přítomností hrozby v podobě vetřelců jsou na hře skvělé.
Hru vydalo česky nakladatelství MindOK. Je to obrovská hra a tomu odpovídá i cena, která se pohybuje kolem 2 800 Kč. Hra vás ale odmění neskutečným hráčským zážitkem – garantuji vám, že na každou partii budete dlouho vzpomínat.
Hru lze běžně koupit v obchodech s hrami a v jejich e-shopech:
Planeta her, Svět deskových her, Svět her, Ráj deskovek, Tlama games a podobně