Okénko deskových her 5

OKÉNKO DESKOVÝCH HER -> AZUL:

Portugalský král Manuel I. byl při své návštěvě Alhambry (maurský palác na jihu Španělska) natolik okouzlen jejími interiéry, zejména keramickými dlaždicemi zvanými „azulejos“, že okamžitě nařídil, aby byl jeho vlastní palác v Portugalsku vyzdoben podobnými obklady.

V barevné a svižné rodinné hře Azul je vaším cílem co nejlépe a nejefektivněji obložit stěny paláce v Evoře za využití pěti druhů barevných dlaždic. Dlaždice se snažíte umísťovat tak, aby odpovídaly požadovanému vzoru, ale ideálně také v návaznosti jedné na druhou. Ovšem pozor, pokud si naberete dlaždic více, než jste schopni spotřebovat, budete nuceni je rozbít a vyhodit. Každá chytře umístěná dlaždice vám přinese body, zatímco za každou rozbitou dlaždici se vám body odečítají. Hráč s největším bodů na konci hry se stává vítězem.

Hra se řadí do rodina tzv. abstraktních her, to jí ale neubírá kouzlo. Hrací kameny opravdu připomínají keramické dlaždičky a je radost s nimi hrát. A zahraje si ji opravdu každý – hra má snadná pravidla a je určena až 4 hráčům, kterým by mělo být alespoň 8 let.Na tuto krásnou hru už v současné době navazují její další inkarnace, například Azul: vitráže Sintry, případně Azul: Letohrádek.

Hru lze běžně koupit v obchodech s hrami a v jejich e-shopech:

Planeta her, Svět deskových her, Svět her, Ráj deskovek, Tlama games a podobně

Recenze: https://www.youtube.com/watch?v=EM7VYcyxAxA

Návod: https://www.youtube.com/watch?v=cZWG36uDJP4